top of page
Bdoors dílna

Kdo je Bdoors?

B jako Bohemia
(latinsky- Česko) a
B jako Belgie, to je Bdoors. 
Jsme rodinná firma a zaměřujeme se na výrobu zakázkových dveří se skrytým systémem zárubní a pantů.

 

Bdoors zhotovuje produkty podle individuálních požadavků zákazníků. Zároveň vede úzkou spolupráci s architekty a designéry.  

Úspěšné setkání s Belgickým výrobcem hliníkových skrytých zárubní a pantů vysoké kvality, Argenta®, který je na trhu už od roku 1919 vyvrcholilo vzajemnou spoluprací. Bdoors se stala výhradním dovozcem jejich komponentů pro Českou republiku a Slovensko. Základem naší práce je výroba interiérových dveří na míru.

Jako materiály používáme masivní dřevo, dýhu, laminát, HPL a lakování.

Luc a jeho manželka Natali založili Bdoors v roce 2016.

Bdoors Tým
Bdoors lidi
O Lucovi 

Technické srdce Bdoors

 

Zajišťuje chod dílny a výrobu

komunikace:

Nizozemsky, Anglicky, Německy, Italsky, Francouzsky

Bdoors lidi

Luc se narodil v Genku v Belgii. Studoval dřevařskou vysokou školu, specializace na řezbářství a nábytkářské styly. Jeho zájem o benátská zrcadla ho přivedli do Itálie přes Benátky až do Neapole, kde se pak dva roky  zdokonaloval v historické řezbářské práci v ateliéru Reggi. Z Itálie se vrátil zpět do Belgie, kde si založil firmu na restaurování historického nábytku. Brzy na to si otevřel showroom v Hasseltu, kde kombinoval skandinávský a italský nábytek a designové předměty se starožitným nábytkem. 
Později získal nabídku pracovat pro mezinárodní společnost DuPont, kde byl zodpovědný za technickou podporu a kontrolu kvality pro materiály Zodiaq® a Corian® pro oblast Evropy, Středního Východu a Afriky. Vyškolil přes tisíc výrobců po celém světě.

Po 11 letech v nadnárodní společnosti se rozhodl opět pro svou praxi a využít své jedinečnosti v rodinné firmě v Praze.

Natali pochází ze slovenské Rožňavy a vyrastala v Bratislavě . V Praze žije od roku 2001. Otcem Natali byl světově uznávaný dokumentární fotograf Tibor Huszár. Její vášeň pro malbu a umění ji přivedly ke studiu módy, designu a divadelních kostýmů. Během studií získala i praxi jako asistentka módních fotografů a produkční reklamních kampaní. V Praze, kterou odjakživa miluje, studovala humanitní vědy na anglo-americké univerzite. Její první kroky po studiích ji zavedly na dráhu propagace, prodeje a PR pro italskou společnost Granitifiandre (výroba dlaždic), díky které si vyzkoušela práci na velkých kampaních a navázala spolupráci s českými i slovenskými architekty.

V rámci projektu „Nejlepší architektura a design Prahy za posledních 10 let“ spolupracovala se švýcarským architektem Francois Burkhardtem pro italský časopis Italian Ottagono. 
V roce 2006 začala pracovat jako obchodní a marketingový manažer Corianu® pro společnost DuPont v Česku, Slovensku a Maďarsku. Díky této práci se seznámila s řadou místních továren a truhlářů, zajišťovala nespočet výstav a workshopů pro architekty a designéry. Tato část práce ji nesmírně bavila a naplňovala. Nyní pokračuje v této tradici ve vlastní rodinné firmě spolu s manželem Lucem.

O Natali

Kreativní mysl Bdoors

Zajišťuje prodej, marketing a komunikaci s architekty a zákazníky
 

Komunikace:  

Česky, Slovensky, Anglicky, Italsky, Maďarsky

Milujeme naše dcery, Nadine a Aidu, a milujeme chvíle, kdy můžeme být spolu. 
Milujeme vůni dřeva. 
Baví nás kontrasty mezi tradiční a současnou architekturou.
Přitahuje nás umění a fotografie.
Milujeme dobré jídlo a kvalitné víno.
Jsme blázni do cestování a úplně nejvíc do Itálie, kde jsme se poznali.
A milujeme naše Bdoors! :-)

bottom of page